grb-srbije

Juče se u Šapcu baš sudilo!

Juče je duž glavne ulice u centru Šapca, Gospodar Jevremove, ceo dan, od 9,00 do 17,00 prštalo od ulične odbojke - sa sudijama, naravno. Na turniru "ulične odbojke", na deset terena veličine 12 x 5m igrale su ekipe od 4+2 igračice, devojke po godištima 1994,1995,1996,1997,1998. Deset klubova iz Okružnog odbojkaškog saveza Valjevo poslalo je čak 109 timova. Na svakom terenu bio je po jedan sudija, a 12 sudija SO OOS Valjevo sudilo je juče po 16 utakmica!

Visina mreže na svakom terenu određivana je prema godištu, od 200 do 220 cm. Igralo se u dva dobijena seta, u svakom setu do 15. poena. Bilo je i par “specijalnih” pravila: igrač koji servira ne može da uputi udarac u napadu ni da blokira. Svaki kontakt iznad mreže sa stranim telom (drvo, suncobran...) dosuđivan je kao aut...

Ovo atraktivno takmičenje, koje je privuklo veliku pažnju prolaznika, sudili su: Aleksandar Jovanović (nacionalni sudija iz Valjeva), Ana Tomić i Aleksandar Krstenić (regionalni, Valjevo) i sudije Mladen Babić, Aleksandar Ilić (Koceljeva), Slobodan Bojić, Nikola Jakovljević, Đorđe Kulićević, Jovana Ristivojević, Ana Tomić (Valjevo), Marko Gajić i Ivan Petrović (Šabac).