grb-srbije

Zorica sudila prvu utakmicu Finalnog turnira Grand Prix

Prvu utakmicu završnice ovogodišnjeg FIVB Grand Prix, najkomercijalnijeg ženskog odbojkaškog takmičenja u svetu, koje se od 19. do 23. avgusta igra u Tokiju, sudila je kao prvi sudija Zorica Bjelić. Utakmica je bila baš žestoka, Holandija je pobedila Kinu 3:2 posle dva sata i pet minuta, rezultat u poslednjem setu bio je 15:13. To što je Zorici, kojoj je ovo peti uzastopni finalni turnir FIVB Grand Prix, povereno da bude prvi sudija prve utakmice ovog velikog takmičenja uopšte nije mala stvar - ovo je značajno priznanje i Zorici i našoj odbojci, tj. našoj školi suđenja. Zorica je imala i to zadovoljstvo da drugog dana turnira sudi u velelepnoj hali Tokyo Metropolitan Gymnasium pred 10.000 euforičnih japanskih navijača koji su bodrili svoje odbojkašice protiv Rusije (Japan - Rusija 1:3). Kako je počelo, neka se i završi!